Bu işlem birkaç saniye sürebilir lütfen bekleyiniz.

E-POSTA İLE GÖNDER

 
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Göndereceğiniz E-Posta
Mesajınız
Resimde gördüğünüz rakamları sağdaki kutucuğa yazınız

Etkinlik Kayıt


,
1. Gün için misafir 1 kişi ile sınırlıdır
Ecz.
1. Gün için misafir 1 kişi ile sınırlıdır.2016 ve 2017 yıllarında büyük bir katılım ve coşkuyla düzenlediğimiz, 14 Mayıs Eczacılık Buluşması etkinliğimizin üçüncüsünü bu yıl, gelenekselleşen formatımız ve mesleğimize inovatif bir bakış açısıyla hazırladığımız zengin içeriklerimiz ile gerçekleştireceğiz.

Bilimsel eczacılık eğitiminin başladığı ve her yıl Eczacılar Günü olarak kutladığımız bu önemli günümüzde; meslektaşlarımız ve siz değerli sektör bileşenlerimizle bir araya gelerek, mesleki konularımızı masaya yatıracağımız, ortak aklı hakim kılarak sorunlarımıza çözüm arayacağımız, sosyal içeriklerimizle birlikte olmanın keyfine varacağımız bir etkinlik gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Bu önemli etkinliğimizde siz değerli sektör temsilcilerimizi de yanımızda görmeyi arzu ediyor, katılımlarınız ve destekleriniz ile birlikte bizleri onurlandırmanızı rica ediyoruz.

Saygılarımla,

İstanbul Eczacı Odası Başkanı
Ecz. Zafer Cenap Sarıalioğlu

* Yiyecek içecek ve sosyal eğlencelerin bütçesi İstanbul Eczacı Odası tarafından karşılanacaktır. Bunun için sponsor firmalardan herhangi bir ödeme alınmayacaktır.

12 Mayıs 2018 Programı

9:00
Taksim Cumhuriyet Anıtı'na Çelenk Konulması
9:30 - 10:30
Açılış ve Plaket Töreni
10:30 - 11:00
Kahve Arası
11:00 - 12:30
14 Mayıs Salonu

Panel: HAYATA DOKUNAN KADIN ELLERİ, CESARET ve DEĞİŞİM

Moderatör:
Dr. Öğr. Üyesi Ecz. Gülsüm Hale Özcömert Coşkun

Panelistler:
Mv. Selin Sayek Böke,
Saadet Özkan,
Yaprak Yapsan


Turkuaz Salonu

1. Workshop | Konu: Adli Eczacılık
11:00 - 11:45

Konuşmacı: Prof.Dr. Ahmet Aydın

(Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi)

Konuşmacı: Prof.Dr. Göknur Aktay

(İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi)

12:30 - 13:30
Öğle yemeği
13:30 - 15:30
14 Mayıs Salonu

Panel: 14 DAKİKADA 6 DUYGUTurkuaz Salonu

2. Workshop | Akılcı İlaç Kullanımı
14:30 - 15:15

Konuşmacı: Uzm. Dr. Kutluhan Tezcan
(İl Sağlık Müdürlüğü Eczacılık Şubesi)15:30 - 16:00 Kahve Arası
16:00 - 18:00
14 Mayıs Salonu

Panel: ECZACILIKTA İSTİHDAM!

Karanlık Bir Gelecek mi? Aydınlık Yarınlar mı?

Moderatör:
Ecz. Z. Cenap Sarıalioğlu

Panelistler:
Dr. Hakkı Gürsöz,
Prof. Dr. Erdal Cevher,
Ecz. Işıl Berker Kayhan


Turkuaz Salonu

3. Workshop | Konu: Karşılaştırmalı Diyetler
16:00 - 16:45

Konuşmacı: Stratos Martinis

Sponsor: PRENET


Uydu Sempozyum | Konu: Anne ve Bebek Beslenmesinde ilk 1000 Günün Önemi
17:00 - 17:45

Konuşmacı: Ayben Kaptan

Sponsor: NUTRİCİA* Yiyecek içecek ve sosyal eğlencelerin bütçesi İstanbul Eczacı Odası tarafından karşılanacaktır. Bunun için sponsor firmalardan herhangi bir ödeme alınmayacaktır.

* Yiyecek içecek ve sosyal eğlencelerin bütçesi İstanbul Eczacı Odası tarafından karşılanacaktır. Bunun için sponsor firmalardan herhangi bir ödeme alınmayacaktır.

12 Mayıs 2018 Programı

18:15 - 19:45
Erguvan Salonu

Genco Erkal & Tülay Günal - GÜNEŞİN SOFRASINDA - NÂZIM İLE BRECHT

19:45 - 20:00 Ara
20:00 - 21:00

Kokteyl

21:00 14 Mayıs Salonu

Gala Konseri - Haluk Levent

13 Mayıs 2018 Programı

09:30 - 17:00

Event Garden'da Açık Alan Etkinliği

 • Kahvaltı
 • Barbekü partisi
 • Oyun ve animasyonlar

Topluluklarımızın Düzenleyeceği Etkinlikler

11 Mayıs 2018 Programı

20:00

İEO Türk Halk Müziği Topluluğu - Zülfü Livaneli Eserleri 2. Konseri

Yer: Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi / Şişli

15 Mayıs 2018 Programı

20:00

İEO Türk Müziği Topluluğu 25. Yıl Konseri

Yer: Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi / Bakırköy

17 Mayıs 2018 Programı

20:00

Vatan Kurtaran Şaban

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi - Kadıköy

* Yiyecek içecek ve sosyal eğlencelerin bütçesi İstanbul Eczacı Odası tarafından karşılanacaktır. Bunun için sponsor firmalardan herhangi bir ödeme alınmayacaktır.

HAYATA DOKUNAN KADIN ELLERİ, CESARET ve DEĞİŞİM

Dr. Öğr. Üyesi Ecz. Gülsüm Hale Özcömert Coşkun 1970 yılında Mersin’de doğdu. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık İşletmeciliği Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Burada yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra doktora eğitimine başladı. 2000 yılında ailevi nedenlerle doktorasını yarım bırakarak görevinden ayrıldı ve İstanbul’a geldi. İstanbul Tuzla’da Hale Eczanesi’ni açtı. Bu arada Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalında doktoraya yeniden başladı. 2011 yılında doktorasını tamamladı. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Eczacılık Deontolojisi ve Etiği, 2012 yılında ise yine aynı fakültede Eczacılık Tarihi derslerini vermeye başladı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Tuzla’da belediye meclis üyeliğine seçildi. 2016 yılının şubat ayında 16 yıl işlettiği eczanesini kapatarak Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğretim üyesi oldu. Aynı yıl Eczacılık İşletmeciliği derslerine girdi. Şu an hala aynı fakültede Eczacılık İşletmeciliği Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapmakta. Ulusal ve uluslararası kongrelerde 20 adet bildiri, 1 kitap, çeşitli dergilerde yayımlanan 16 makalesi bulunmaktadır.

Selin Sayek Böke 1972’de New York’ta doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Duke Üniversitesinde tamamladı. Bentley Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Öğretim Üyesi, Georgetown Üniversitesinde ziyaretçi öğretim üyesi, Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölüm Başkanlığı ve İktisadi ve İdari Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Çeşitli uluslararası kuruluşlarda görev yaptı. 2007 yılında Almanya’daki Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsünün verdiği Küresel Ekonomide Mükemmeliyet Ödülü’nü (Excellence Award in Global Economic Affairs) kazanan 4 ekonomistten biri oldu. 2010 yılında TÜBİTAK Teşvik Ödülü aldı. Sağlık ve Eğitim Geliştirme Derneği Kurucu Üyesidir. 26. Dönem CHP İzmir Milletvekilidir.

Saadet Özkan 1978 İzmir doğumlu. Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İletişim mezunu. Okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptığı İzmir Menderes'te 6 kız öğrencinin okul müdürü tarafından cinsel istismara uğradığını ortaya çıkardı. Okul müdürünün yargılanmasını sağlayan Özkan, verdiği mücadeleden dolayı 2017 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından "Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü"ne layık görüldü. Özkan, Beyaz Saray'da düzenlenen törende ödülünü ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump'tan aldı. Özkan'ı sahneye davet eden konuşmayı yapan ABD Siyasi İşlerden Sorumlu Dışişleri Bakanı Yardımcısı Thomas A. Shannon, "Saadet öğretmen yetkililerden gelen baskılara, öteki öğretmenlerden gelen tehditlere karşın sesini kısmadı. Kendisi cesareti ve kararlılığı, adalet arayışı ve siyasi baskılara karşı direnişi nedeniyle bu ödüle layık görüldü" dedi. Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda ödülün sahibi olan Saadet Özkan, UCİM'in (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği) kurucu başkanlığını yapıyor. Türkiye’nin bir çok bölgesinde, kadın ve çocuk çalıştayları, kongreleri, zirvelerinde görev alıyor, sosyal sorumluluk projelerine öncü oluyor.

Yaprak Yapsan Yaprak Yapsan, Newcastle Üniversitesi’nde “Marka Yönetimi”, Viyana Üniversitesi’nde “Halkla İlişkiler ve Siyaset Bilimi”, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde “Gazetecilik” eğitimleri gördü. 360 derece İletişim Uzmanı, Halkla İlişkiler& Dijital Pazarlama & Sosyal Medya Stratejist / Danışman / Eğitmen, İtibar Yönetimi Uzmanı olan Yaprak Yapsan Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Anadolu İnternet Medya Derneği (AİMDER) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER) üyesi olan Yapsan, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) gönüllüsüdür.

1. WORKSHOP | KONU: ADLİ ECZACILIK

Prof. Dr. Ahmet Aydın Prof. Dr. Ahmet Aydın, 1966 yılında Nevşehir/Kozaklı’da doğdu. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Eczacı Teğmen olarak mezun oldu. Gülhane Askeri Tıp Akademisi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalında 1992 yılında yüksek lisans eğitimini, 1997 yılında da doktora eğitimini tamamladı. Aynı anabilim dalında 1999 yılında yardımcı doçent, 1999 yılında doçent ve 2008 yılında ise profesörlük unvanını aldı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde ulusal ve uluslararası akademik ve idari görevlerde bulundu. NATO Askeri Eczacılık ve Tıbbi Malzeme Çalışma Grubu’nda 10 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’ni temsil etti. 2010 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden emekli olarak ayrılıp Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalında profesör kadrosuna atandı. Bir çok bilimsel kongre, konferans ve sempozyumlara katılmıştır. Uluslararası indekslere kayıtlı dergilerde yayınlanmış 117 makalesi bulunmakta ve bu makalelerine 2500 adedin üzerinde atıf almıştır. Halen Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalında Başkanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Göknur Aktay 1982 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisans ve doktorasını 1987-1993 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalında tamamladı. 1994-1997 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi Araştırma Hastanesinde baş eczacı olarak görev yaptı. 1998-2002 yılları arasında Ankara Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde uzman olarak çalıştı. 2001 yılında Doçent olduktan sonra 2002 yılında İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne kurucu öğretim üyesi olarak atandı. 2008-2012 yılları arasında aynı fakültede Dekan olarak görev yaptı. 2005-2012 yılları arasında TEB Eczacılık Akademisi Danışma Kurulunda yer aldı. 2004 yılından itibaren Türk Dil Kurumu “İlaç ve Eczacılık Terimleri Çalışma Grubu”nu kurarak “İlaç ve Eczacılık Terimleri Sözlüğü” çalışmasını başlattı. Bugüne kadar çok sayıda ödüle layık görülen Prof. Dr. Göknur Aktay’ın, ulusal ve uluslararası yayınlanmış 50 kadar yayını ve 50 civarında sözlü ve poster bildirisi bulunmaktadır. Hâlen İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı ve Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü Başkanıdır.

14 DAKİKADA 6 DUYGU

Zafer Çolak Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam eden Zafer Çolak, fakültesindeki tek uluslararası öğrenci kulübü olan Marmara University Pharmaceutical Students Association (MUPSA)'da EPSA İletişim Sekreteri'dir. Henüz 21 yaşında olan Zafer Çolak, ülkemiz öğrencilerini Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği'nde (EPSA) bir çok kez resmi delege olarak temsil etmiştir. Aynı zamanda bu yıl ülkemizde düzenlenecek olan ve tüm Avrupa'da eczacılık öğrencilerinin katılacağı 20. EPSA Summer University'de Halkla İlişkiler sorumlusudur. Bu sene ise İstanbul Eczacı Odası Gençlik Meclisi'nde Marmara Üniversitesi delegesi olmuştur.

Prof. Dr. Tayfun Uzbay 1959 yılında Ordu Ünye’de doğdu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. Gülhane Askeri Tıp Fakültesi (GATA) Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalında 1992 yılında doktora eğitimini tamamladı. 1995 yılında doçent unvanı aldı. 1997 - 1999 yılları arasında ABD ve İtalya'da bilimsel çalışmalarda bulundu. 2003 yılında profesör unvanı aldı. 2003-2011 yılları arasında GATA Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı, 2011-2013 yılları arasında GATA Yüksek Bilim Konseyi Üyesi olarak çalıştı. 2013 yılında kendi isteği ile TSK'den emekli oldu. Halen TEB Eczacılık Akademisi Başkanlığı, Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ve Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFAUM) Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir.

Uzm. Dr. Cem Mumcu 1966 Trabzon Akçaabat doğumlu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Ana uğraş alanı olan edebiyata yakın durduğunu düşündüğü için uzmanlık alanı olarak psikiyatriyi seçti. İhtisasını tamamladığı Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde on yıla yakın bir zaman çalıştı. 1997 yılında Okuyan Us Yayınları'nı kurdu, yönetti. Şiir, öykü, roman, deneme ve eleştiri türlerinde eserler üreten ve çok sayıda gazete ve dergide eserleri yayınlanan Cem Mumcu'nun; Makber, Başladıysa Biter, O Yüzden Güzel, Binbir İnsan Masalları, Kendime Bakma Kitabı, Hassas Ruhlar Terazisi, Hayat Kırıklığı, Hayat Gerçeğe Perde, Kahramanlar Kitabı ve Karmakarışık Sarmaşık isimli kitapları bulunuyor.

Uzm. Dr. Kerem Dündar Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tıp eğitimini tamamlayan Uzm. Dr. Kerem Dündar, mezuniyetinin ardından çeşitli sağlık kurumlarında akademisyenlik, yöneticilik, eğitmenlik ve hekimlik yaptı. GATA Biyofizik bölümünde beyin araştırmaları üzerine doktorasını yaparak uzmanlığını tamamladığı dönemde, elektrofizyolojik ve streotaksik cerrahi yöntemlerle, psikiyatri, nöroloji, psikoloji, davranış bilimleri alanlarında gerek deneysel, gerek klinik araştırmalarda bulundu. Akupunktur, hipnoz gibi tamamlayıcı tıbbın pek çok branşı ile, aile terapisi, davranışsal terapi, hipnoterapi, cinsel terapi, nöroterapi-nörofeedback alanlarında da bir çok uygulama gerçekleştirdi.

Geliştirdiği bütüncül nöro-yaklaşım ile, modern tıp, klasik tıp, güncel teknoloji, terapi sistemleri ve sinirbilim bilgisini birleştiren Dr. Kerem Dündar’ın performans, başarı, mutluluk, psikolojik sağlık, iletişim konularında bireysel danışmanlık sayısı 20 binin üzerindedir.

Dr. Kerem Dündar, halen kurucusu da olduğu Nöro Sağlık Beyin Eğitim Araştırma Uygulama Merkezi sinirbilim alanında akademik faaliyetlerinin yanında, işbirliği yaptığı şirketler ve eğitim kurumları bünyesinde; beynin etkin kullanımı, psikiyatrik hastalıklardan korunma yolları, teknoloji bağımlılığı, hayatta başarı, endüstriyel psikoloji, sinirbilim temelli eğitim, eğitim psikolojisi, yönetici danışmanlığı, beyin temelli iletişim, zaman yönetimi, nöromarketing konularında eğitimlerini, uygulamalarını ve bireysel nöro danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ecz. Kazım Kızıl 1983 Manisa doğumlu. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 2009 senesinde mezun oldu. 2005’te üniversitede başladığı fotoğraf çalışmalarına, 2013’ten itibaren ağırlıklı olarak video üretimi ile devam etmeye karar verdi. Termik santrallere karşı Yırcalı’ların göstermiş olduğu mücadeleyi konu alan “Ölmez Ağaç: Yırca Direnişi” adlı belgeseli birçok ödül aldı. Ağırlıklı olarak portreleri içeren kısa videoları ile insan hakları, barış, kadın mücadelesi, mültecilerin sorunları, ekoloji gibi konuları işleyen belgeseller üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Mert Fırat 1981 Ankara doğumlu. Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ni bitirdi. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Suç ve Ceza (2001-2004), Şeyh Bedrettin (2002-2003), Palyaço Prens (2003-2004), Atları Da Vururlar (2004-2005) gibi toplam 22 oyunda sahne aldı. İlk sinema deneyimini 'Soyağacı' adlı filmde rol alarak yaşayan Mert Fırat, 2010 yılında Atlı Karınca ve Başka Dilde Aşk filmlerinin senaristliğini yaparak başrolünde oynadı. Sağır ve dilsiz bir genci canlandırdığı 'Başka Dilde Aşk' filmiyle, Ankara Uluslararası Film Festivali ve Sadri Alışık ödüllerinde 'en iyi erkek oyuncu' seçildi. Mert Fırat, yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı 'Kelebeğin Rüyası' adlı sinema filminde şair Rüştü Onur rolünde oynadı. Fırat, çok sayıda dizide de rol aldı. Sosyal sorumluluk projesi İhtiyaç Haritası'nın kurucularındandır.

2. WORKSHOP | AKILCI İLAÇ KULLANIMI

Uzm. Dr. Kutluhan Tezcan 1982 yılında doğdu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 2007-2012 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2013-2014 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı ve İlaç Tedarik Yönetimi Dairesi'nde görev alan Kutluhan Tezcan, 2014 yılından bu yana İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Eczacılık Biriminda görev yapmaktadır.

ECZACILIKTA İSTİHDAM!

Ecz. Zafer Cenap Sarıalioğlu 1965 Of doğumlu Sarıalioğlu, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Eczacı Odası’nda 2003-2005 yılları arasında Denetleme Kurulu üyeliği, 2005-2007 yılları arasında Yönetim Kurulu üyeliği, 2007-2009 yılları arasında Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu. 39. Dönem Türk Eczacılar Birliği Büyük Kongre Delegeliği yaptı. Uzun yıllar İstanbul Eczacı Odası Bölge Temsilciliği görevini yürüttü. 2015 yılı Eylül ayında İstanbul Eczacı Odası Başkanlığı’na seçildi ve halen bu görevini devam ettirmektedir.

Dr. Hakkı Gürsöz 1975 yılında Çorum’da doğdu. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı. Kırıkkale'de hekim olarak görev yapmasının ardından 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’nın açtığı mülakatta başarılı olarak Hıfzıssıhha Mektebi Müdürlüğüne kabul edildi. 2010-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Bakan Danışmanlığı görevinde bulundu.
2012 yılının Mart ayında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun kuruluşunda Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 2012-2013 yılları arasında Ekonomik Değerlendirmeler ve Bilgi Yönetimi Başkan Yardımcısı, 2014 yılında Destek ve Laboratuvar Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak, 2015 yılında İlaç ve Eczacılık Başkan Yardımcısı olarak görev alan Dr. Hakkı Gürsöz 2016 yılının Temmuz ayından itibaren Kurum Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, 2016 Eylül ayından bu yana Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Yürütme Kurulu üyesidir.

Prof. Dr. Erdal Cevher 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisans tezini Eczacılık Teknolojisi Bölümü, Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı’nda 1987-1988 yılları arasında yaptı. Aynı bölümde 1989-1992 yılları arasında doktorasını tamamlayan Prof. Dr. Erdal Cevher, 1999 – 2009 yılları arasında yardımcı doçentlik, 2010 – 2015 yılları arasında doçentlik yaptı. 2016 yılında Profesör olan Erdal Cevher, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Akademik Kurul Üyeliği ile Yönetim Kurulu Üyeliklerinde de bulundu. Cevher 2017 yılında İÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı oldu.

Ecz. Işıl Berker Kayhan 1997 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. 2002 yılına kadar aynı üniversitenin Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışan Işıl Berker Kayhan, 2003-2012 yılları arasında Novartis Pazara Erişim, Resmi İlişkiler ve Ruhsatlandırma departmanında farklı görevler üstlendi. Eylül 2012 tarihinde GSK Türkiye’ye Ruhsat Müdürü olarak katılan ve sonrasında Ruhsatlandırma Departman Lideri pozisyonuna atanan Berker Kayhan, bu süre zarfında Pazara Erişim departmanında da çeşitli proje yönetimi sorumluluklarını üstlendi. Işıl Berker Kayhan, halen GSK Türkiye’de Pazara Erişim, İletişim ve Resmi İlişkiler Direktörü olarak görev almaktadır.

3. WORKSHOP | KONU: KARŞILAŞTIRMALI DİYETLER

Stratos Martinis 1953’te Selanik’te doğdu. İsviçre’de Basel Eyalet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi (Jimnastik ve Spor), Almanya’da Baden Eyalet Kurumu (Kardiyoloji ve Anjiyoloji hastaları için Özel Rehabilitatif Tedavi), ABD Salt Lake’te (Diyet ve Spor Beslenme Çalışmaları) eğitim hayatını tamamlamıştır. Çoğunlukla Basel’de ikamet etmekte olup İstanbul, Selanik ve Florida’da da yaşamaktadır. Basel Üniversitesi’nde basketbol ve yüzme öğretmenliği yapan, İsviçre Kardiyoloji, Anjiyoloji ve Ortopedik Tedaviler İçin Önizleme ve Rehabilitasyon Merkezi'nin sahibi olan Stratos Martinis, Avrupa'da çeşitli uluslararası kongrelere konuşmacı olarak katılım göstermiştir.

UYDU SEMPOZYUM | KONU: ANNE ve BEBEK BESLENMESİNDE İLK 1000 GÜNÜN ÖNEMİ

Ayben Kaptan 1981 yılında Çorum’da doğdu. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından 2017 yılında Yeditepe Üniversitesi Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yönetiminden mezun oldu. 2005-2015 yılları arası Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nde Tanıtım Sorumlusu olarak çalıştı. 2015-2017 yılları arası Aptamil Ürün Müdürlüğü görevinde bulundu. Halen Nutricia Anne Bebek Beslenmesi bünyesinde Ecza Kanalı Eğitim Yöneticiliği görevini sürdürmektedir.

GÜNEŞİN SOFRASINDA - NÂZIM İLE BRECHT

Genco Erkal İstanbul Üniversitesi'nin Psikoloji bölümünü bitiren Genco Erkal 1959 yılından başlayarak Türkiye'nin önemli özel tiyatro topluluklarında oyuncu ve yönetmen olarak çalıştıktan sonra, 1969 yılında Dostlar Tiyatrosu'nu kurdu.

Gorki, Brecht, Sartre, Peter Weiss, Steinbeck, Havel, Tankred Dorst gibi yabancı yazarların yanısıra, Aziz Nesin, Haldun Taner, Nazım Hikmet, Can Yücel, Refik Erduran, Vasıf Öngören, Orhan Asena, Behiç Ak gibi Türk yazarlarının oyunlarını yönetti. Roman, öykü, şiir gibi değişik türlerden tiyatroya uyarlamalar yaptı, oyunlar çevirdi.

Senfonik konserlerde Prokofiev'in "Peter ile Kurt", Stravinski'nin "Askerin Öyküsü", Fazıl Say'ın "Nâzım" adlı yapıtlarını anlatıcı olarak seslendirdi. Önemli uluslararası film festivallerinde gösterilen ve bir çok ödül kazanan At, Faize Hücum, Hakkâri'de Bir Mevsim, Camdan Kalp filmlerinin baş rolünde oynadı. 1982 ve 1983 yıllarında "en iyi sinema oyuncusu" olarak Antalya Film Festivali'nde iki kez Altın Portakal aldı. Değişik yıllarda bir çok kez "yılın en iyi erkek oyuncusu", "en iyi tiyatro yönetmeni" seçildi, yaşam boyu başarı ödülleri kazandı.

Tülay Günal Tülay Günal, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim gördü. 1993 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’da kadrolu oyuncu olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosu'na tayin oldu.

Devlet Tiyatrolarındaki görevi dışında Dostlar Tiyatrosu, Oyun Atölyesi ve DOT'ta da oyunlar oynamıştır. Oyun Atölyesi’nde 2005 yılında Haluk Bilginer ve Güven Kıraç'la birlikte oynadığı Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü’nde Jeanne d’Arc’ı canlandırdı. 2006 yılında DOT’ta “Böcek” adlı oyunda başrolde oynayan Tülay Günal, 2008 yılında Çetin Tekindor ile birlikte Rita’nın Şarkısı adlı oyunu Adana’da sahnelemiştir.

Çok sayıda tiyatro ödülünün sahibi olan Günal, çeşitli dizi ve filmlerde de rol almıştır.

KONSER

Haluk Levent 1968 Adana doğumlu. Çeşitli üniversitelerde Orman Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı, Fizik, Muhasebe bölümlerini kısa süreli okudu. Ticaretle uğraşan ve işleri iyi gitmeyen Levent, bir süre Ortaköy'de barlarda sahne aldı. 1992 yılında çıkan ilk albümü "Yollarda Bulurum Seni" yüzbinlerce adet sattı ve bu albümle birlikte tanınmaya başlandı. Bugüne kadar 14 albüm çıkaran Haluk Levent binlerce konserde sahne aldı. Sayısız hayır konseri veren, çevre sorunlarına karşı duyarlılığıyla bilinen Haluk Levent, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde örgütlenerek sosyal sorumluluk etkinliklerine imza atan Ahbap İyilik Hareketi'nin de kurucusudur.

Ulaşım

Grand Cevahir Otel

AdresH. Edip Adıvar Mahallesi, Darülaceze Cd. No:9, 34382 Şişli / İstanbul

Telefon+90 (0212) 314 42 42

Event Garden

AdresPtt Evleri Mahallesi, Bahçeköy Cd. No:87, 34453 Sarıyer/İstanbul

Telefon+90 (0212) 271 13 22

* Yiyecek içecek ve sosyal eğlencelerin bütçesi İstanbul Eczacı Odası tarafından karşılanacaktır. Bunun için sponsor firmalardan herhangi bir ödeme alınmayacaktır.

Altın Sponsorumuz

Gümüş Sponsorlarımız

Oturum Sponsorumuz

Workshop ve Stand Alanı Sponsorumuz

Stand Alanı Sponsorumuz

Büyük Stand Alanı Sponsorlarımız


Polaroid Fotoğraf Sponsorumuz

Yaka Kartı ve Kordonet Sponsorumuz

Küçük Stand Alanı Sponsorlarımız
Konaklama

Tek Kişilik Oda

 • 1 Gece
 • Kahvaltı
 • KDV Dahil 60 €

Çift Kişilik Oda

 • 1 Gece
 • Kahvaltı
 • KDV Dahil 70 €

Bilgi için

İSTANBUL ECZACI ODASI “ECZACILIKTA YENİ İSTİHDAM ALANLARI” PROJE YARIŞMASI

YARIŞMA HAKKINDA

Sayıları hızla artan eczacılık fakülteleri ve öğrenci kontenjanları, önümüzdeki yıllarda mesleğimizde büyük boyutlu bir istihdam sorunu yaratacaktır. Bundan dolayı eczacılıkta istihdam problemine farklı bakış açıları getirebilmek ve eczacılıkta yeni çalışma alanlarının yaratılması adına İstanbul Eczacı Odası olarak bir fikir/proje yarışması düzenliyoruz.

Yarışma süreci “ön eleme” ve “proje yazma” olmak üzere iki adımdan oluşmaktadır.

Ön Eleme: Katılımcı, eczacılık bilgi ve becerilerinin kullanılabileceği yeni bir istihdam fikrini özet halinde bir word dokümanı olarak başvuru sayfasından İEO ile paylaşır. Fikir paylaşımında özetin açıklayıcı ve yeterli olması adına eczacının önerilen bu yeni alandaki görevleri, hedefleri ve ihtiyaç durumu gibi kriterler açıklanmalıdır. Proje katılım süreci bittikten sonra katılımcılar arasından 5 proje, Değerlendirme Kurulu tarafından seçilir ve bu projelere uygun proje danışmanları atanır.

Proje Yazma: Danışman yardımıyla yapılan gerekli inceleme ve araştırmalar sonucu proje ayrıntılarıyla sunulacak hale getirilir, ilgili linkten İEO ile paylaşılır.

BAŞVURU KOŞULLARI

 • İstanbul’da yer alan bir eczacılık fakültesinde lisans öğrencisi olunmalıdır.
 • Bireysel katılım sağlanabileceği gibi grup olarak katılım da sağlanabilir. Grup, 3 kişiden fazla üye içermemelidir.
 • Kişi/grup birden fazla proje ile katılım sağlayabilir.
 • Proje fikirleri daha önce hiçbir yerde kullanılmamış, ödül almamış, kopya edilmemiş ve özgün olmalıdır. Benzer ya da alıntı oldugu belirlenen projeler yarışma dışı kalacaktır.
 • Yarışmaya jüri üyeleri ve İEO’da görevli kişilerin birinci dereceden yakınları katılamazlar.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

 • Uygulanabilirlik
 • Sürdürülebilirlik
 • Yenilikçi yaklaşım
 • Olası istihdam hacmi
 • Mesleki bilgilerin kullanımı
 • Eczacının bulunduğu alana katkısı
 • Mesleki etiğe uygunluk

JÜRİ

Prof. Dr. Meriç Köksal Akkoç (Yeditepe Ü. Ecz. Fak. Dekanı)

Prof. Dr. S. Güniz Küçükgüzel (Marmara Ü. Ecz. Fak. Dekanı)

Prof. Dr. Erdal Cevher (İstanbul Ü. Ecz. Fak. Dekanı)

Dr. Sezai Ceceloğlu (İl Sağlık Müdürlügü Eczacılık Birimi Başkan Yardımcısı)

Ecz. Z. Cenap Sarıalioğlu (İstanbul Eczacı Odası Başkanı)

ÖDÜL

Birinciye: 3000 TL ve İSKOOPFEST Ücretsiz Katılım Bileti (3 Kişilik)

İkinciye: 2000 TL ve İSKOOPFEST Ücretsiz Katılım Bileti (3 Kişilik)

Üçüncü, dördüncü ve beşinciye: Mansiyon

TAKVİM

Yarışma ilanı: 15 Ocak 2018

Ön eleme başvurusu için son gün: 28 Şubat 2018

Ön eleme sonuç ilanı: 10 Mart 2018

Proje teslimi için son gün: 25 Nisan 2018

Yarışma sonuç ilanı: 7 Mayıs 2018

Sunum tarihi: 12 Mayıs 2018

ÖNELEME SONUÇLARI

Değerlendirme Kurulu tarafından ön eleme sonucu seçilen proje sahibi öğrencilerimizin listesi afabetik olarak aşağıda sıralanmıştır.

 • Gizem AYAN – Emre KARAÇAYIR – (YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ)
 • Hüsniye Birnur GÜZELDAĞ – (YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ)
 • İlker KURT - Fırat DOĞAN – (İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ)
 • Necati Berk YAŞAR – (MARMARA ÜNİVERSİTESİ)
 • Zehranur IRMAK – (ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ)

YARIŞMA SONUÇU

Birinci: Zehranur IRMAK – (ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ)

İkinci:  Gizem AYAN – Emre KARAÇAYIR – (YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ)

Mansiyon: (Ödül alan öğrencilerimiz alfabetik olarak sıralanmıştır.)

 • Hüsniye Birnur GÜZELDAĞ – (YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ)
 • İlker KURT - Fırat DOĞAN – (İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ)
 • Necati Berk YAŞAR – (MARMARA ÜNİVERSİTESİ)GENEL BİLGİLER

ZİRVE TARİHİ: 12 MAYIS 2018 - Grand Cevahir Hotel, İstanbul
AÇIK ALAN ETKİNLİK TARİHİ: 13 MAYIS 2018 - Event Garden
BEKLENEN KATILIMCI SAYISI: 1500 Katılımcı
ZİRVE RESMİ DİLİ: Zirve Resmi Dili Türkçe’dir
ZİRVE BAŞKANI: Ecz. Zafer Cenap SARIALİOĞLU

DÜZENLEME KURULU

Ecz. Zeki Salih ÖZCAN
Ecz. Neşe ERKARDEŞ
Ecz. Esranur Süreyya KOCABIYIK
Ecz. Serdar TÜRKAYDIN
Ecz. Zühtü ULUKAPI
Ecz. Deniz GÖKDAĞ
Ecz. Cansu SARI KALKAN
Ecz. Özben Özge YÜKSEL
Ecz. Koray KURAL
Ecz. Naz ÇAKIR
Öğrenci Ecz. Edanur KARAGÖZ
Öğrenci Ecz. Özgün ÖZYİĞİT
Öğrenci Ecz. Ali AKKAYA

ORGANİZASYON SEKRETERYASI

Ecz. Zeki Salih ÖZCAN | Proje Koordinatörü
GSM: 0 532 480 06 11
E-posta: zekiozcan@ieo.org.tr

Ecz. Neşe ERKARDEŞ | Sponsorluk - Satış
GSM: 0 536 563 46 37
E-posta: neseerk@gmail.com

Özen TAÇYILDIZ | Sponsorluk - Satış
TEL: 0 212 217 61 91 - dhl:139
E-posta: tacyildiz@ieo.org.tr